enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
19,9662
EURO
21,3770
ALTIN
1.249,93
BIST
4.580,67

AKP’nin gizli toplantılarında konuşulan Sinan Oğan planı sızdı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmasının ardından, AKP hazırlıkları hızlandırdı. Partinin ilk turda yüzde 5,17 oy alan Sinan Oğan’ın oyunun en az yarısını hedeflediği bilgisi kulislerde konuşuluyor. Parti yetkilileri, ikinci turda da başarılı olmak için çalışmalarına devam ediyorlar. Ayrıntılar için haberimizi okumaya devam ediniz.

AKP’nin gizli toplantılarında konuşulan Sinan Oğan planı sızdı
16.05.2023
0
A+
A-
AKP'nin gizli toplantılarında konuşulan Sinan Oğan planı sızdı
AKP’nin gizli toplantılarında konuşulan Sinan Oğan planı sızdı

AKP’nin gizli toplantılarında konuşulan Sinan Oğan planı sızdı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmasının ardından, AKP hazırlıkları hızlandırdı. Partinin ilk turda yüzde 5,17 oy alan Sinan Oğan’ın oyunun en az yarısını hedeflediği bilgisi kulislerde konuşuluyor. Parti yetkilileri, ikinci turda da başarılı olmak için çalışmalarına devam ediyorlar. Ayrıntılar için haberimizi okumaya devam ediniz.

AKP’nin ikinci tura kadar “vefa ve istikrar’ üzerine kurulu plan işleteceği konuşuluyor. Gazete Pencere’den Nuray Babacan’ın AKP kulislerinden derlediği haberine göre, seçmenlere şöyle bir mesaj verilecek: “Meclis çoğunluğu Cumhur İttifakı’nda. Karar alınabilmesi için yürütmenin de Cumhur İttifakı’nda olması gerekir, aksi takdirde istikrar olmaz, kaos olur”. Bu tez, seçmenlerin partiye olan güvenini artırmayı hedefliyor.

Oğan’ın seçmen kitlesinin, diğer tüm partilere kızanlardan oluştuğu yorumu yapıldı. AKP, daha çok muhalif milliyetçilere yönelik mesajlar vererek, bu oyların yarısını almayı hedefliyor. Parti yetkilileri, ikinci tur sonucunun en az yüzde 52 olmasını planlıyorlar.

AK Parti kulislerine göre, seçim sonuçları açıklandığında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin oy oranının düşmesine üzüldü. Seçimin 300 bin oyla kaybedildiği simülasyonu yapıldı. Bu durumun gece saat 21.00 sularında netleştiği dile getirildi. İlk tur sonuçlarında, “HDP’yi hedef alan söylemin, terörle mücadele ve beka sorunu varmış” gibi yaratılan havanın etkili olduğu yorumları da yapıldı.

AKP ayrıca, ikinci turda daha fazla seçmenin sandığa gitmesini sağlamak için yeni stratejiler geliştiriyor. Parti yetkilileri, seçmenlerin daha iyi anlayabileceği bir dil kullanarak, partinin politikalarını anlatmayı planlıyorlar. Ayrıca, parti liderleri de seçimler öncesi daha çok seçmenle görüşerek, partiye olan desteklerini artırmayı hedefliyorlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.