enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
19,9662
EURO
21,3770
ALTIN
1.249,93
BIST
4.580,67

Meral Akşener’den Erdoğan’a Ali Yeşildağ sorusu

Meral Akşener’den Erdoğan’a Ali Yeşildağ sorusu.Ali Yeşildağ, Antalya Havalimanı’nın 2007 yılında satışa çıkmasının ardından bir firmanın 5 milyar euro vermesine rağmen dosyasından evrakların çalındığını ve ihaleyi yakın bir kişinin 3 milyar euroya aldığını iddia etti.

Meral Akşener’den Erdoğan’a Ali Yeşildağ sorusu
06.05.2023
0
A+
A-
Meral Akşener'den Erdoğan'a Ali Yeşildağ sorusu
Meral Akşener’den Erdoğan’a Ali Yeşildağ sorusu

Meral Akşener’den Erdoğan’a Ali Yeşildağ sorusu.Ali Yeşildağ, Antalya Havalimanı’nın 2007 yılında satışa çıkmasının ardından bir firmanın 5 milyar euro vermesine rağmen dosyasından evrakların çalındığını ve ihaleyi yakın bir kişinin 3 milyar euroya aldığını iddia etti. Yeşildağ, iddiasına göre ihale için ayrılan 1 milyar doların Recep Tayyip Erdoğan tarafından alındığını söyledi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de bugünkü bir mitingde konuşarak bu iddiayı gündeme getirdi ve Erdoğan’a “Bu iddiaları soruşturman gerekiyor. Sen cumhurbaşkanısın. Bize küfür etmek yerine, sen bu videoyu sorgula. Bu 1 milyar dolar kimin cebine girmiş. Ali Yeşildağ iddiasına göre senin cebine girmiş” dedi.

Ali Yeşildağ’ın iddiasıyla ilgili açıklamalar yapan İYİ Parti lideri Meral Akşener, bu iddiaların soruşturulması gerektiğini belirtti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, “Bu iddiaları soruşturman gerekiyor. Sen cumhurbaşkanısın. Bize küfür etmek yerine, sen bu videoyu sorgula. Bu 1 milyar dolar kimin cebine girmiş. Ali Yeşildağ iddiasına göre senin cebine girmiş” dedi.

Ali Yeşildağ’ın iddiaları hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı ve iddiaların doğruluğu veya yanlışlığı konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor. Ancak bu iddialar Türkiye’de gündemde büyük yankı uyandırdı ve soruşturmanın açıklığa kavuşturulması gerektiği konusunda geniş bir görüş birliği oluştu.

Türkiye’de son yıllarda yolsuzluk iddiaları sık sık gündeme geliyor ve bu iddialar genellikle hükümetin muhalifleri tarafından ortaya atılıyor. Ancak hükümetin yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak sık sık sessiz kalması veya iddiaları reddetmesi, kamuoyunda şeffaflık ve hesap verilebilirlik konularında endişelere yol açıyor.

AKP O Anketçilere Para Yağdırmış

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.