DOLAR
19,9662
EURO
21,3770
ALTIN
1.249,93
BIST
4.580,67

Otomobil Taşıyan Gemi  Mürettebatın Gözü Önünde Battı.

Otomobil Taşıyan Gemi  Mürettebatın Gözü Önünde Battı.
25.09.2022
0
A+
A-

İngiliz Haber Ajansı Reuters Dubai merkezli Nakliye ve Kargo Şirketi Salem Al Makrani’nin filosundaki gemilerden birinin battığını duyurdu. Geminin sulara gömülürken çekilmiş fotoğrafları paylaşıldığı haberde İran’lı yetkililerin müdahale ettiğini de duyurdu.

Batan Gemide 30 Mürettebat Bulunuyordu

Yazı İçerisindeki Konular

Dubai adresli olarak uluslararası nakliye yapan kargo şirketi Salem Al Makrani yaptığı açıklamada olumsuz hava koşulları nedeniyle nakliye gemisinin battığı duyurdu. Gemide bulunan 30 mürettebat için ise İranlı yetkililerin müdahale ettiği açıklandı.

Mürettabatı Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

İran’dan yapılan açıklamada mürettebatın 16 sının denizde kurtarıldığı, 11 kişinin denizde sandalda beklediği iki kişin ise halen denizde olduğu belirtildi. Olumsuz hava şartlarına dayanamayan gemi mürettabatın gözü önünde sulara gömüldü. Salem Al Makrani Assuluyeh Liman Müdürlüğü ile iletişim halinde olduğunu mürettebatın havadan kurtarılma çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

Kayıp 1 Kişi Halen Aranıyor

Geminin batmasıyla ilgili İran haber ajansı IRNA mürettabatın 29 unun kurtarıldığı bir kişinin ise halen arama kurtarma çalışmalarının yapıldığını açıkladı. Kurtarma çalışmaların olduğu bölgede hava koşullarının olumsuz olduğunu rüzgarın 70 km hıza kadar çıktığını aktardı. Yapılan açıklamada Dubai merkezli kargo şirketine ait gemide otomobil taşındığı belirtildi. Ayrıca ne kadar otomobil olduğu hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.