enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
18,6408
EURO
19,6351
ALTIN
1.075,92
BIST
5.005,30

Polis, Başpolis, Kıdemli Başpolis Maaşı Ne Kadar Oldu?

Polis, Başpolis, Kıdemli Başpolis Maaşı Ne Kadar Oldu?
17.01.2022
0
A+
A-

Yeni yıla girmemiz ile birlikte kamuda çalışan personele zamlı maaşlar ödendi. Ancak burada vaat edilen yüzde 2,5 oranındaki zam maaşlara Meclis çalışmaları nedeniyle eklenemedi. Bu aşamada maaşlar net olsa da Polis, Başpolis Kıdemli Başpolis maaşı ne kadar oldu? Polisler zamlı maaşı ne kadar alacak? Polis memuruna yapılan zam oranı ne kadar gibi bir çok sorunun yanıtı aranıyor.

Emniyet güçlerinde görev yapan Polis, Başpolis, Kıdemli Başpolis maaşı memur zam oranı, enflasyon farkı ve sonradan ilave ek zamlar ile birlikte yeni maaşlar zamlı olarak ödenecek. Bir kısım maaşlar alınmış olmasına rağmen meclis çalışmalarına akılan yüzde 2,5 ve maaş farkları için çalışmalar devam ediyor. Bu çerçevede kamuda olduğu gibi emniyet güçleri de zamlı maaşları önümüzdeki günlerde alacaklar.

Polis Ocak 2022 Maaşları Ne Kadar Oldu?

Anadolu Ajansınca memurlara yüzde 30,95 oranında zam yapılacağı duyuruldu. Bu şartlar altında Polis, Başpolis ve Kıdemli Başpolis maaşı Ocak Ay’ından itibaren alacakları maaş tutarları ve ayrıntısı şu şekilde;

Lise ve Ortaokul Mezunu, 9-1 derece kademesinde, 17 Ocak tarihinde göreve başlayan ve bir yıllık kıdemi olan, bekar ve çocuğu olmayan, Ankara merkez ilçesinde görev yapan Polis maaşı net olarak 9 bin 480 Lira olarak ödenecek.

Tazminat ve Yan Ödeme ile Fazla Çalışmalar Değiştiriyor

polis, başpolis, kıdemli başpolis maaşı

Yapılan bu açıklamalar eşliğinde polislere ödenen yan ödeme, Emniyet Hizmet Tazminatı ve fazla çalışma ücretleri farklılık gözetebilir. Bu sebeple en az alınacak tutarlar ışığında hesaplamalar yapıldığını belirtmek gerekiyor.

Ayrıca yapılan hesaplamada AGİ kaldırılmış ve Gelir ve Damga Vergisinden muafiyet gösterilen tutar çıkarılarak kesintiler yapılmış haliyle bu şekildedir.

Hesaplamalarda çocuk ve eş yardımları eklenebilir. Bu durumda çocuğunuzun ve eşinizin olması hatta eşinizin çalışmıyor olması önemli. Yıl olarak daha uzun vadeli çalışanların kıdemleri de artış gösterir. Buradaki hesaplamada 1 yıllık polis memurunun maaş hesaplaması yapılmıştır.

Ayrıca maaşların hesabında eğitim önemli bir etken. Lise ve Ortaokul mezunu polis, başpolis ve kıdemli başpolis maaşı  için bu rakam telaffuz ediliyor. Lisans ve Önlisans mezunlarının maaşları farklılık gösterecektir. Ayrıca polis memurları her altı ayda bir zam almaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.